kandydatka do Rady Powiatu w Lipnie

Anna Sawicka-Borkowicz

W najbliższych wyborach samorządowych będę kandydować do rady powiatu lipnowskiego. Nie należę do żadnej partii politycznej.

 

 

pozycja nr 6
kilka słów o mnie

Kim jestem

Rodzina

    Od urodzenia mieszkam w Lipnie. Lipno jest miejscem mojej pracy, pracy mojego męża, miejscem gdzie uczą się i wychowują nasi synowie. To tu spędzamy większą część naszego czasu – tu rozwijamy nasze pasje, chcę więc zadbać o nasze otoczenie, chce sprawiać żeby było przyjazne i odpowiadało na potrzeby moje, mojej rodziny i mieszkańców Lipna.

PRACA

Pracuję W Zespole Szkół Specjalnych w Lipnie jako nauczyciel i pedagog. Z wykształcenia jestem pedagogiem, oligofrenopedagogiem i animatorem kultury. Ponad to, od 2 lat prowadzę działalność gospodarczą pracując z dziećmi jako Pani Kura. Przez kilkanascie lat pracowałam w Miejskim Centrum Kulturalnym w Lipnie. Od lat angażuję się w działalność społeczną jako członek stowarzyszenia Zielona Lipa, a także jako osoba wspierająca i aktywna w różnych dziedzinach

Kadencja

Rada miasta

Właśnie dobiega końca moja kadencja w radzie miejskiej w Lipnie. Uważam, że wykonywałam dobrze swoją pracę na rzecz mieszkańców okręgu numer 1 – Osiedla Witonia, ul. Cmentarnej i ul. Okrzei. Dowodem na to są ogromne zmiany jakie na naszych ulicach możemy dostrzec. Położono nawierzchnię na ulicach: Ogrodowa, Modrzewiowa, Wiązowa, Bukowa, Olszowa, Akacjowa, Dębowa, Parkowa, Zacisze, Grabowa, Curie-Skłodowskiej, Platanowa, Skłodowskiej, Okrzei i Topolowa. Przebudowano kanalizaję na kilku ulicach, zamontowano oświetlenie przy ulicy Bukowej. W planach jest chodnik i ścieżka rowerowa przy tej ulicy. 

plac zabaw

Piachogra

SUKCES

Ogromnym sukcesem i osiągnięciem jest dla mnie pomysł i realizacja Piachogry w Parku Miejskim. Całość działania rozpoczęła się od wielkiej mobilizacji mieszkańców i wygranego projektu w budżecie obywatelskim na stworzenie przejścia do parku, następnie były kolejne akcje i kolejne urządzenia. Dziś, dzięki wytrwałości i uporowi mamy Piachogrę – największy i nie boję się tego powiedzieć bo wiem do od Was – najlepszy plac zabaw w mieście wraz z profesjonalnym torem rowerowym.

CIąg dalszy

W tym miejscu należy się Państwu wyjaśnienie, że prace nad Piachogrą nadal trwają. Złożona została dokumentacja energetyczna, co pozwoli na zainstalowanie oświetlenia i monitoringu. Planowane jest dostawienie kolejnych urządzeń, trwa także opracowywanie następnego toru rowerowego, tym razem na naturalnym nachyleniu terenu. Jestem także pomysłodawczynią Edukacyjnego Placu Zabaw, który powstanie w Parku Miejskim.

co poza tym 🙂

Prywatnie

Społecznie

Od lat angażuję się w działalność społeczną jako członek stowarzyszenia Zielona Lipa – Festiwal Lipa, Koncert na Łące, Lipa MTB Maraton, sprzątanie Parku Miejskiego itp. Napisałam wiele projektów wspierających działania artystyczne, społeczne i sportowe, współpracowałam z klubami seniora realizując warsztaty i wyjazdy, ze stowarzyszeniami, samorządowcami i przedsiębiorcami. Współpracowałam przy organizacji największych imprez rozrywkowych i kulturalnych w Lipnie. Byłam autorem wielu, a reżyserem większości Lipnowskich Jasełek z udziałem samorządowców i przedsiębiorców.

Duma

Pomysły z których jestem najbardziej dumna to projekt LECHSTARTER – remont muszli koncertowej w parku miejskim wraz z zamontowaniem instrumentów plenerowych i PIACHOGRA – plac zabaw na piachach. Wygrana w budżecie obywatelskim – ścieżka zdrowia, rozbudowana o projekt Lokalni Herosi.

>

Jak było ?

Praca w Radzie Miejskiej to było dla mnie ogromne wyróżnienie i wielka odpowiedzialność.

Zawsze byłam dostępna dla mieszkańców, odpowiadałam na ich potrzeby, przekazywałam wszelkie pytania i wnioski do właściwych działów w Urzędzie miejskim, pomagałam w kontakcie z urzędnikami i burmistrzem. Byłam obecna praktycznie na wszystkich Radach Miasta, oraz komisjach.

 

?

jak będzie..

Decyzja o kandydowaniu do rady powiatu lipnowskiego to  chęć nauki, rozwoju, odczuwania potrzeby świeżości i nowoczesności w Lipnie. Swoje umiejętności, wiedzę, wytrwałość w dążeniu do celu i pracowitość chciałabym teraz przenieść na grunt całego miasta. W swojej działalności w powiecie lipnowskim chciałabym skupić się w szczególności na odpowiadaniu na potrzeby mieszkańców i ich realizacji. Uważam także, że należy inwestować w dzieci i młodzież ażeby zapewniać im odpowiednią edukację, rozwój i wypoczynek. Znając troski rodziców osób niepełnosprawnych, a także samych osób niepełnosprawnych uważam, że należy wyjść naprzeciw ich problemom zawodowym i społecznym. Chciałabym także, żebyśmy my jako mieszkańcy mieli możliwość korzystania z atrakcyjnej oferty kulturalnej, którą może nam zapewnić nowo powstały budynek Szkoły Muzycznej. Obecnie jestem nauczycielką, moja osoba w radzie powiatu była by reprezentantem środowiska nauczycielskiego z całego powiatu lipnowskiego.

Co dalej

Entuzjazm i działanie

Według mnie nadszedł czas na młodość, świeżość i nowoczesność. Lipno potrzebuje osób pozytywnych i otwartych, o szerokim spojrzeniu i optymistycznym nastawieniu do ludzi i działań. Mieszkańcy potrzebują wydarzeń i akcji skierowanych do nich. Wielu z Was ma ciekawe pomysły, robi fantastyczne rzeczy, udziela się bądź chciałby zacząć działać. Moim zadaniem jest wykorzystać potencjał ludzi i potencjał Lipna.

Tereny powiatu lipnowskiego to miejsca atrakcyjne turystycznie i krajobrazowo, mają ogromny potencjał sportowy i społeczny, który mozna wykorzystać organizując różnego rodzaju akcje i eventy.

Wielu moich rówieśników mieszka blisko Lipna ale poza jego granicami. Pracują tu, bądź w okolicznych miastach, często również zdalnie, ale ośrodkiem ich życia jest powiat lipnowski. Potrzebują miejsc dla siebie do spędzania wolnego czasu, do rekreacji, do zabawy dla dzieci, do rozwijania pasji. Chciałabym wysłuchac tych głosów i sprawić, że codzienne życie będzie przyjemniejsze, wygodniejsze i bardziej atrakcyjne.

Proszę o głos

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani współpracą, jeśli chcecie pozwolić mi na wspieranie działalności społecznej i aktywizacji miasta Lipna, zachęcam do udziału w wyborach samorządowych i oddania na mnie swojego głosu.

Uważam, że Lipno ma ogromny potencjał, a my jako mieszkańcy nie wykorzystujemy tego dostatecznie i nie doceniamy tego, co mamy.

“Najważniejszą rzeczą jest, żeby się nie przeczekać” Witkacy

Nie będziemy więcej czekać 🙂 Bierzmy się do roboty!

MATERIAŁ KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI